Jazz Dock

Janáčkovo nábřeží 2
Praha 5
150 00

Jazz Dock je novým pódiem pražské hudební scény. Novým nejen díky tomu, že se jedná o nově postavenou moderní budovu, ale zejména pro své, v Praze a zřejmě i střední Evropě, dosud neexistující pojetí. Variabilnost vnitřního prostoru umožňuje pořádat jednak komornější koncerty pro soustředěné obecenstvo, pohodlně sedící v komfortních křesílkách a vychutnávající si slastnou kombinaci krásné hudby, skvělého jídla a pití, spolu s neopakovatelnou scenerií okolí klubu. Při živějších produkcích, navštěvovaných větším množstvím diváků, ustupuje klasické stolní zařízení do pozadí a téměř celá plocha klubu je k dispozici pro lidi, kteří se při dobré skleničce hudbou baví a nechávají se unést rytmem soulu, funky, blues.................

Akustické řešení klubu umožňuje v Praze cosi nevídaného - živou hudební produkci až do ranního kuropění. Mnohdy se tak během jedné noci na jevišti vystřídá několik výborných hudebních skupin s řadou vlastních i hostujících muzikantů. Jazz Dock klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues, a v neposlední řadě podporu autorského hraní. Pražskou výjimkou bude i to, že kromě koncertů špičkových tuzemských skupin, budou na jeho pódiu pravidelně vystupovat i renomované zahraniční formace. Pilířem dramaturgie jsou několikadenní bloky koncertů (Bloky v Doku) některé ýznamné tuzemské či zahraniční skupiny, pravidelné festivaly zaměřené na konkrétní žánr jazzu, určitou zemi či region nebo dominantní jazzový nástroj. Pravidelným prvkem programu v Jazz Docku je Hudební biograf představující osobnosti jazzu a blues, jak dokumentaristicky, tak skrze záznamy koncertů. Produkci vždy předchází odborný výklad k dané tématice.

Desetimetrový futuristický bar plný, jak tradičních a osvědčených nápojů a koktejlů , tak i specialitek a novinek pro každého s fantazií, spolu s delikatesami z naší kuchyně a špičkovým personálem nabízí plnohodnotnou zábavu nejen během hudební produkce. Večerní a noční hudební dění je doplněno příjemným posezením a občerstvením při reprodukované hudbě během dne, na jaře a v létě i v krásném prostředí venkovní kavárny na střeše klubu. Klub je situován v nádherném a romantickém prostředí památkové zóny staré Prahy, v bezprostřední blízkosti Malé Strany a Kampy. Je posazen přímo na smíchovském břehu Vltavy pod Janáčkovým nábřežím, dívá se do oken funkcionalistickému Mánesu a šikmo vzhlíží na neoklasicistické Národní divadlo.

Více informací na http://www.jazzdock.cz

Fotky a videa