GHMP Výstava: Jaroslav Horejc (1886–1983) Mistr českého art deca

GHMP Výstava: Jaroslav Horejc (1886–1983) Mistr českého art deca

Kdy: 28.9.2016 - 8.1.2017

Výstava představí jednu z nejpozoruhodnějších osobností českého sochařství 20. století. Horejc vytvořil dílo, které má své nezaměnitelné místo na české výtvarné scéně, zůstalo však solitérním, uzavřeným vlastním názorem, bez následovníků.

Termíny a místa konání:

Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 | Zobrazit na mapě

8.1.2017 Dům U Kamenného zvonu Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jaroslav Horejc (1886-1983) Mistr českého art deca

28. 9. 2016 - 8. 1. 2017
Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha 1


Jaroslav Horejc věnoval tvůrčí energii dvěma sférám: sochařství a užitému umění. Sám spatřoval těžiště svého snažení v sochařství, byl však uznáván především pro svůj přínos v oblasti užitého umění. Po celou dobu Horejcova dlouhého života zůstává jeho sochařská tvorba v Čechách vnímána jako solitérní umělecký projev „vysunutý" stranou hlavních vývojových souvislostí moderního českého sochařství. Stigma izolacionalismu prolomil až fenomén art deco, do jehož kontextu byla Horejcova tvorba v průběhu osmdesátých a devadesátých let minulého století dodatečně vřazena. Art deco umožnilo uchopit jeho tvorbu jako celek. Výstava v Domě U Kamenného zvonu se zaměří jako první svého druhu na komplexní prezentaci Horejcovy volné i užité tvorby. Její základní idea vychází z chronologického retrospektivního pojetí, zároveň však akceptuje odlišné tematické a formální
okruhy. Výstavu doprovodí rozsáhlá publikace, jejíž zásadní součástí je soupis zahrnující všechny dosažitelné Horejcovy práce.

Facebook