Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar
Lucerna Music Bar je dnes jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze.

Akce:

Gyptian & Royal Roots band (Jamaica)

Jamajská superstar Gyptian se se svou kapelou představí 29. září v Lucerna Music Baru. Půjde o první koncert tohoto jamajského umělce v ČR.

Lucerna Music Bar, Praha

29.09.2016

Le Butcherettes (MEX)

Kapela vydala na podzim loňského roku na Ipecac Recordings své třetí album A Raw Youth a letos s ním brázdí světová pódia. 3. října 2016 se na ně může těšit i pražské publikum, neboť si na tento den naplánovali koncert do Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

03.10.2016

Låpsley

Jeden z nejnovějších objevů britské hudební scény britská zpěvačka a skladatelka Låpsley se představí 5. října v pražském Lucerna Music Baru. Låpsley byla nominována na BBC Sound of 2015 a NME Best New Artist 2016, do České republiky přiveze debutové album Long Way Home, které vyšlo letos v březnu.

Lucerna Music Bar, Praha

05.10.2016

Support Lesbiens - K.I.D. Tour 2016

Od března do počátku května křižovali Čechy a Moravu spolu s Ewou Farnou a Nebe, na podzim se Supporti vydají na samostatné klubové turné. “

Lucerna Music Bar, Praha

06.10.2016

New Model Army

Kapela, která odstartovala už v roce 1980, ale jedny z nejlepších desek kariéry nahrává v posledních letech. Kapela, jejíž fanoušci utvořili Rodinu. Kapela, která stála vždy tak trochu v ústraní, ale zásadně ovlivnila života mnoha lidí. NEW MODEL ARMY. Přijďte se přesvědčit 9. října do pražského Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

09.10.2016

Circus Problem - Inner Fools Tour

Circus Problem po více jak roce přináší nové album s názvem Inner Fools. Přijďte v pondělí 10. října do Lucerna Music Baru oslavit tento výjimečný krok a odstartovat tak podzimní Inner Fools Tour!

Lucerna Music Bar, Praha

10.10.2016

Emancipator Ensemble (US)

Douglas Appling – známější jako Emancipator – se od vydání svého debutového alba Soon It Will Be Cold Enough v roce 2006 pomalu zapisuje do dějin elektronické hudby. Jeho popularita strmě stoupá a dnes se řadí mezi takové hvězdy, jako jsou Moderat, Odesza nebo Bonobo. V současnosti brázdí svět v doprovodu živé kapely jako Emanctipator Ensemble a 11. října odehrají své premiérové vystoupení v Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

11.10.2016

James Harries & The Volunteers

James Harries chystá po úspěšném albu evropské turné a velký pražský koncert. Special guest: Maella

Lucerna Music Bar, Praha

12.10.2016

Dub FX (AUS)

Dub FX má novou desku a vyrazil na své výroční 10 evropské turné! Se svým zbrusu novým albem Thinking Clear, které vyšlo v pátek 26. srpna, představí Dub FX publiku pražského Lucerna Music Baru 13. října směs nejnovějších skladeb promíchaných s klasickými písničkami, které mu přinesly celosvětový úspěch na YouTube.

Lucerna Music Bar, Praha

13.10.2016

ATMO music + Lipo, Křest CD Sen

Společný koncert ATMO music a Lipa v rámci Sen tour 2016.

Lucerna Music Bar, Praha

20.10.2016

Wild Beasts

D Smack U Promotion a Red Triangle uvádějí Wild Beasts / UK - Wild Beasts vydávají své páté album, jejich dosud neobnaženější a nejpřímější desku, která se tolik liší od optimismu alba Present Tense z roku 2014. V souvislosti s novým albem oznamují také koncertní šňůru při které 21.října odehrají jeden z koncertů v pražském Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

21.10.2016

ZMĚNA ČASU

Lenny

Mimořádně talentovaná muzikantka Lenny ohlásila své první turné k debutové desce Hearts! V Lucerna Music Baru se představí 30. října.

Lucerna Music Bar, Praha

30.10.2016

VYPRODÁNO

Noura Mint Seymali /Mauretánie/

Uvádí RACHOT Production

Lucerna Music Bar, Praha

31.10.2016

Výhodný nákup

White Lies (UK)

Praha se opět dočká koncertu WHITE LIES. White Lies si na podporu nového alba naplánovali velké evropské turné, které má již nyní 38 zastávek. Do Prahy dorazí 4.11.2016, aby nejen nové skladby zahráli publiku v Lucerna Music Baru. Jako support vystoupí The Ramona Flowers.

Lucerna Music Bar, Praha

04.11.2016

Výhodný nákup

Melanie Martinez

Teprve jedenadvacetiletá Melanie Martinez dokazuje, že i talentové soutěže dokáží objevit zajímavé a originální interprety. Extravagantní zpěvačka se v Čechách představí poprvé 12. listopadu 2016 v Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

12.11.2016 - 12.11.2016

Royal Republic (SWE), support Dinosaur Pile-Up (UK), Tim Vantol (NL)

"Natočili jsme fakt silnou desku Royal Republic, za kterou si stojíme, a už se nemůžeme dočkat, až s ní vyjedeme na turné”, říká frontmen kapely Adam Grahn. Praha se koncertu Royal Republic dočká 17.11.2016. Support Dinosaur Pile-Up (UK), Tim Vantol (NL)

Lucerna Music Bar, Praha

17.11.2016

Kvelertak / NOR

Norská rocková kapela Kvelertak vydala v květnu své nové album s názvem Nattesferd, které přijedou představit 19. listopadu 2016 do Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

19.11.2016

Russian Circles (USA/ Sargent House)

Američtí rockeři Russian Circles přivezou v listopadu novou desku

Lucerna Music Bar, Praha

20.11.2016

MIG 21

Po účinkování na majálesech a letních festivalech se na podzim vydají Mig 21 na další klubové turné. Odstartuje 6. října v olomouckém S-Klubu a součástí osmnácti zastávek budou i tři listopadové koncerty v pražském Lucerna Music Baru – 22., 23. a 24. 11.

Lucerna Music Bar, Praha

22.11.2016 - 24.11.2016

Eddie Stoilow

Eddie Stoilow pokřtí třetí album Jupiter, které vyšlo na začátku května.

Lucerna Music Bar, Praha

01.12.2016

Wax Tailor (FR)

Wax Tailor je jedním z hlavních představitelů instrumentálního hip-hopu a downtempa. Vydal 4 studiová alba a 2 živá, odehrál přes 600 koncertů v 50 zemích a neustále překvapuje své posluchače pozoruhodnou fúzí hip-hopu, soulu a funku. 3.června vypouští do světa první single s názvem I Had a Woman z připravovaného alba, které vyjde na podzim. Současně s tím zveřejňuje turné, při kterém vystoupí i u nás.

Lucerna Music Bar, Praha

16.12.2016

Vypsaná fixa

Tradiční vánoční koncert Vypsané fixy na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru. Více info již brzy!

Lucerna Music Bar, Praha

20.12.2016

Kensington (NL)

Nizozemští Kensington se vrací do Prahy. Vystoupí 18. února 2017 v Lucerna Music Baru. Kensington vystupovali v České republice již několikrát a jejich popularita u nás stále roste.

Lucerna Music Bar, Praha

18.02.2017

Band Of Horses (US)

Americká indie rocková kapela Band of Horses zahraje v březnu v Praze. Svůj první koncert u nás odehrají 2. března 2017 v Lucerna Music Baru. Vedle starší tvorby představí i nejnovější dlouho očekávané album Why Are You OK

Lucerna Music Bar, Praha

02.03.2017

Us the Duo

Senzační US THE DUO (US) přivezou do Prahy nové album 30.3.2017 do Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

30.03.2017

ZMĚNA TERMÍNU

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

LUCERNA MUSIC BAR PŘEDSTAVIL NOVÉ LOGO A NOVÝ VIZUÁLNÍ STYL

Pražský Lucerna Music Bar používá od března nové logo a nový vizuální styl. Jeho autorem je Studio Najbrt.

SOUČASNOST

Dnes jsme jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu máme i bohatou kulturní tradici. Nesmíme zapomenout zmínit fenomén 80´s & 90´s party, kterému patří v klubu pravidelně všechny pátky a soboty už od roku 2000. Hlavní náplní klubového programu jsou koncerty. V Lucerna Music baru pravidelně vystupují takřka všechny zásadní domácí kapely, ale klub často dává prostor i mladým talentům.

KDO U NÁS KONCERTOVAL?
Z těch mnoha kapel jmenujme alespoň hvězdy, jako jsou The Earth, Wind & Fire, Maceo Parker, Candy Dulfer, Jungle Funk, Brand New Heavies, Incognito, Hiram Bullock, Laco Deczi, John Scofield, Bo Diddley, Robben Ford Band, The Holmes Brothers, Richard Bona, Pat Metheny Group, Living Color, Slade, Bad Religion, Gentleman, DJ Shadow, Front Line Assembly, The Subways, Crystal Castles, Front 242, Dizee Rascal, KRS1, The Beatstakes, Sizzla Kalonji, Bushido, La Coka Nostra, The Congos, Macka B a mnoho dalších…

 

Historie Paláce Lucerna byla započata již v roce 1907 ing. Václavem Havlem, dědečkem exprezidenta Václava Havla. Stavba celého komplexu probíhala několik let a byla rozdělena do několika etap. Při první fázi, tedy v roce 1909, došlo k vybudování moderního objektu s luxusními byty, kinem, kavárnou a kabaretem. Dnešní podoby se Lucerna dočkala už v roce 1929.

ÉRA KARLA HAŠLERA, VOSKOVCE A WERICHA

Ale vraťme se k LUCERNA MUSIC BARU, a k tomu, jaká historie mu předcházela. V prvním roce provozu tedy v roce 1909, byl klub využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako „Kabaret Lucerna“. O program se zde starají Karel Hašler (člen činohry Národního divadla) a Jaroslav Kvapil (šéf činohry Národního divadla). Návštěvníkům byl k dispozici restaurační provoz a kapacita o velikosti 360 míst. V období 1. světové války byl sál na čas uzavřen a soubor rozpuštěn. Po válce se ředitelem kabaretu stal znovu K. Hašler, díky kterému tehdy podnik zažil nejúspěšnější období. Hráli se zde Hašlerovi nezapomenutelné písničky i jeho scénky. Ukončení provozu přišlo po jeho odchodu v roce 1924. Poté v sále vzniklo divadlo malých forem „Divadlo Komedie“, jehož provoz byl záhy ukončen mohutným požárem, který jako zázrakem nezpůsobil žádné škody na nosných konstrukcích. Překvapivě byl sál otevřen ještě v tom samém roce – tedy na Silvestra 1927 – pod názvem „Kabaret – Restaurant Lucerna“. To bylo také úspěšné období. Na počátku provozu zde vystupují takoví umělci jako Voskovec a Werich. Kabaret byl však uspořádán spíše jako taneční klub. K poslechu jsou zde návštěvníkům nabízeny různé jazzové kapely, které se stávají velmi oblíbenými.

SPECIALITY V ARCHITEKTUŘE KLUBU
Ještě jsme se však v našich toulkách minulostí nezmínili o tzv. anomálii sálu nynějšího LUCERNA MUSIC BARU a to o vysunovacím pódiu, neboli špuntu. Tato novinka umožňovala, a také v dnešní době umožňuje v případě potřeby zajet s celým pódiem na úroveň podlahy, a tím rozšířit taneční parket. Takže pokud si při návštěvě LUCERNA MUSIC BARU vzpomenete na tyto řádky, můžete si špunt prohlédnout v celé jeho kráse.
Další novinkou v období Kabaretu – Restaurant Lucerna byla a znovu i nyní je možnost průchodu mezi hlavním sálem Lucerny a kabaretem (klubem).

POVÁLEČNÁ  HISTORIE
Další období už nemáme přesně zmapováno. Provoz zde ovšem fungoval i za okupace a po osvobození byl znovu obnoven na předválečný ráz s názvem RESTAURANT LUCERNABAR. Následně po únoru 1948 byl majetek Havlových zkonfiskován a tím nastal smutný čas celého paláce Lucerna. Během neslavných 40 let komunismu byly v prostorách LUCERNA MUSIC BARU prováděny různé úpravy interiéru, tak aby odpovídali tehdejším ideálům. Předposlední kapitola před dnes známou podobou se datuje do doby porevoluční, tedy po listopadu 1989. Lucerna bar stále fungoval jako noční podnik bez konkrétního zaměření. Teprve od 24.10.1995 byl klub otevřen pod novým vedením a již dnes zavedeným jménem LUCERNA MUSIC BAR. Na podzim roku 2010 tedy oslavíme 15 let výročí nové éry klubu!

Kde:

  • Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha

Web: http://lucerna.musicbar.cz/

Facebook