Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar
Lucerna Music Bar je dnes jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze.

Akce:

Us the Duo

Senzační Us the Duo (US) přivezou do Prahy nové album 30.3.2017 do Lucerna Music Baru. Support: w/ Robbie Cavanagh

Lucerna Music Bar, Praha

30.03.2017

Xavier Baumaxa a hosté, křest CD lDueto

Xavier Baumaxa pokřtí 4. dubna novinku Idueto

Lucerna Music Bar, Praha

04.04.2017

Thundercat / US (Brainfeeder, Ninja Tune)

Do České republiky se na jaře vrátí virtuózní americký basista, zpěvák a skladatel Thundercat! Držitel Grammy vystoupí se svou kapelou 5. dubna v pražském Lucerna Music Baru v rámci světového turné. Pokud si rádi poslechnete moderní fusion R&B;, jazzu, soulu a elektroniky, nenechte si tuto mimořádnou koncertní událost ujít. Akce je součástí koncertní série Conference.

Lucerna Music Bar, Praha

05.04.2017

Ridiculous Boombox Dope DOD / NL

Zuřivost v srdci. Energie. Vztek. Řev a heavy beats. Dope DOD. Skit Vicious a Jay Reaper. Zní jakoby sílu vysávali z hroznů hněvu. No a teď jdou Dope DOD zpátky – 6. dubna 2017 v Lucerna Music Baru. Bu bu bu.

Lucerna Music Bar, Praha

06.04.2017

Billy Barman + Katarzia Veľký Čínsky Tour

Billy Barman a Katarzia vydali jedny z nejlepších slovenských alb minulého roku a v současnosti patří k nejoblíbenějším interpretům na Slovensku s výrazným přesahem i do Čech. Obě dvě jména spojí česko-slovenské turné, na kterém vystoupí v 12 městech. Šňůra nese název Veľký Čínsky Tour a v Lucerna Music Baru ji přivítáme 10. dubna 2017.

Lucerna Music Bar, Praha

10.04.2017

ZMĚNA

Protoje & The Indiggnation (jam), support: Nattali Rize (aus)

Oje Ken Ollivierre aka Protoje je aktuálně jedním z nejpopulárnějších jmen současné reggae a dubwise scény a je společně s Chronixxem, Kabaka Pyramidem a dalšími součástí hnutí mladých muzikantů Jah Ova Evil movement, kteří vrací do jamajské muziky více roots reggae, rastafariánského poselství, pozitivního přístupu a soběstačnosti.

Lucerna Music Bar, Praha

12.04.2017

Michal Ambrož & Hudba Praha, host: M.Pelant (Srdeční příběh)

Michal Ambrož vystoupí s Hudbou Praha v rámci Srdeční příběh tour 2017. Jako speciální host se představí Michal Pelant.

Lucerna Music Bar, Praha

18.04.2017

The Tchendos 20 let, speciální host: Ohm Square live

The Tchendos jsou kultovní hrdinové, kteří definovali pražskou porevoluční klubovou scénu. Jestli víte, o čem je řeč, anebo byste to vědět chtěli, nesmíte na jejich speciálním výročním setu chybět! Jako speciální host vystoupí Ohm Square, jedna z nejzásadnějších českých elektronických kapel a současně kamarádi, kteří stáli u zrodu The Tchendos.

Lucerna Music Bar, Praha

19.04.2017

J.A.R. (JAR) křest CD "Eskalace dobra"

J.A.R. pokřtí zbrusu novou desku Eskalace dobra, jejíž vydání je ohlášeno na 10. března!

Lucerna Music Bar, Praha

20.04.2017

MIG 21

Mig 21 se v dubnu vrátí do Lucerna Music Baru na svůj tradiční jarní koncert.

Lucerna Music Bar, Praha

26.04.2017 - 27.04.2017

Deafheaven/ US, support: Yout Code/ US

k.y.e.o. shows, Two Shovels a Lucerna Music Bar uvádějí DEAFHEAVEN (USA/ ANTI-) a Youth Code (USA) v pondělí 1. 5. 2017 ve 20:00 v Lucerna Music Baru

Lucerna Music Bar, Praha

01.05.2017

Pontiak / US, support: Or, Bumfrang3

JO! Lain, Jennings a Van se po dvou letech vracejí do Evropy a v rámci ne úplně dlouhého turné budou Pontiak hrát i v Lucerna Music Baru!

Lucerna Music Bar, Praha

02.05.2017

Tonya Graves

Úspěšné Back To Blues Tour pokračuje i v roce 2017! Po vyprodaných pražských koncertech míří Tonya Graves se svoji kapelou konečně i do Lucerna music baru!

Lucerna Music Bar, Praha

04.05.2017

British Sea Power / UK

Mezinárodní klenot jménem British Sea Power vydává po čtyřech letech 31. března 2017 nový hudební materiál s názvem Let The Dancers Inherit The Party a 20. května 2017 ho představí naživo v Lucerna Music Baru.

Lucerna Music Bar, Praha

20.05.2017

Mezinárodní víkend žen: Värttinä

Květnový mezinárodní víkend žen přivítá dvě špičky žánru world music. Finskou kapelu Värttinä a český hudební soubor BraAgas.

Lucerna Music Bar, Praha

25.05.2017

Highroller Boombox Riff Raff / US

Lucerna Music Bar & Boombox parties present: Highroller Boombox Riff Raff / US -Skandálně senzační RiFF RAFF přijíždí 29. 5. 2017 konečně oslnit Prahu na duhovém surfu sjíždíc Aquaberry Aquarius vlnu.

Lucerna Music Bar, Praha

29.05.2017

Skinny Puppy (CAN)

Kanadská legendární EBM kapela Skinny Puppy, která ovlivnila stovky kapel od Nine Inch Nails až po Rammstein, dorazí do Prahy se svou Down the SocioPath Tour.

Lucerna Music Bar, Praha

06.06.2017

Tyler The Creator (US)

Tyler The Creator na sebe obrátil pozornost světa v roce 2010 ve velkém stylu. Ten předvedl také loni v červenci, kdy rozparádil vyprodaný Lucerna Music Bar. Téměř přesně po roce, 10.7.2017, si to s ním tuzemští fanoušci rapu mohou na stejném místě zopakovat.

Lucerna Music Bar, Praha

10.07.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

LUCERNA MUSIC BAR PŘEDSTAVIL NOVÉ LOGO A NOVÝ VIZUÁLNÍ STYL

Pražský Lucerna Music Bar používá od března nové logo a nový vizuální styl. Jeho autorem je Studio Najbrt.

SOUČASNOST

Dnes jsme jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu máme i bohatou kulturní tradici. Nesmíme zapomenout zmínit fenomén 80´s & 90´s party, kterému patří v klubu pravidelně všechny pátky a soboty už od roku 2000. Hlavní náplní klubového programu jsou koncerty. V Lucerna Music baru pravidelně vystupují takřka všechny zásadní domácí kapely, ale klub často dává prostor i mladým talentům.

KDO U NÁS KONCERTOVAL?
Z těch mnoha kapel jmenujme alespoň hvězdy, jako jsou The Earth, Wind & Fire, Maceo Parker, Candy Dulfer, Jungle Funk, Brand New Heavies, Incognito, Hiram Bullock, Laco Deczi, John Scofield, Bo Diddley, Robben Ford Band, The Holmes Brothers, Richard Bona, Pat Metheny Group, Living Color, Slade, Bad Religion, Gentleman, DJ Shadow, Front Line Assembly, The Subways, Crystal Castles, Front 242, Dizee Rascal, KRS1, The Beatstakes, Sizzla Kalonji, Bushido, La Coka Nostra, The Congos, Macka B a mnoho dalších…

 

Historie Paláce Lucerna byla započata již v roce 1907 ing. Václavem Havlem, dědečkem exprezidenta Václava Havla. Stavba celého komplexu probíhala několik let a byla rozdělena do několika etap. Při první fázi, tedy v roce 1909, došlo k vybudování moderního objektu s luxusními byty, kinem, kavárnou a kabaretem. Dnešní podoby se Lucerna dočkala už v roce 1929.

ÉRA KARLA HAŠLERA, VOSKOVCE A WERICHA

Ale vraťme se k LUCERNA MUSIC BARU, a k tomu, jaká historie mu předcházela. V prvním roce provozu tedy v roce 1909, byl klub využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako „Kabaret Lucerna“. O program se zde starají Karel Hašler (člen činohry Národního divadla) a Jaroslav Kvapil (šéf činohry Národního divadla). Návštěvníkům byl k dispozici restaurační provoz a kapacita o velikosti 360 míst. V období 1. světové války byl sál na čas uzavřen a soubor rozpuštěn. Po válce se ředitelem kabaretu stal znovu K. Hašler, díky kterému tehdy podnik zažil nejúspěšnější období. Hráli se zde Hašlerovi nezapomenutelné písničky i jeho scénky. Ukončení provozu přišlo po jeho odchodu v roce 1924. Poté v sále vzniklo divadlo malých forem „Divadlo Komedie“, jehož provoz byl záhy ukončen mohutným požárem, který jako zázrakem nezpůsobil žádné škody na nosných konstrukcích. Překvapivě byl sál otevřen ještě v tom samém roce – tedy na Silvestra 1927 – pod názvem „Kabaret – Restaurant Lucerna“. To bylo také úspěšné období. Na počátku provozu zde vystupují takoví umělci jako Voskovec a Werich. Kabaret byl však uspořádán spíše jako taneční klub. K poslechu jsou zde návštěvníkům nabízeny různé jazzové kapely, které se stávají velmi oblíbenými.

SPECIALITY V ARCHITEKTUŘE KLUBU
Ještě jsme se však v našich toulkách minulostí nezmínili o tzv. anomálii sálu nynějšího LUCERNA MUSIC BARU a to o vysunovacím pódiu, neboli špuntu. Tato novinka umožňovala, a také v dnešní době umožňuje v případě potřeby zajet s celým pódiem na úroveň podlahy, a tím rozšířit taneční parket. Takže pokud si při návštěvě LUCERNA MUSIC BARU vzpomenete na tyto řádky, můžete si špunt prohlédnout v celé jeho kráse.
Další novinkou v období Kabaretu – Restaurant Lucerna byla a znovu i nyní je možnost průchodu mezi hlavním sálem Lucerny a kabaretem (klubem).

POVÁLEČNÁ  HISTORIE
Další období už nemáme přesně zmapováno. Provoz zde ovšem fungoval i za okupace a po osvobození byl znovu obnoven na předválečný ráz s názvem RESTAURANT LUCERNABAR. Následně po únoru 1948 byl majetek Havlových zkonfiskován a tím nastal smutný čas celého paláce Lucerna. Během neslavných 40 let komunismu byly v prostorách LUCERNA MUSIC BARU prováděny různé úpravy interiéru, tak aby odpovídali tehdejším ideálům. Předposlední kapitola před dnes známou podobou se datuje do doby porevoluční, tedy po listopadu 1989. Lucerna bar stále fungoval jako noční podnik bez konkrétního zaměření. Teprve od 24.10.1995 byl klub otevřen pod novým vedením a již dnes zavedeným jménem LUCERNA MUSIC BAR. Na podzim roku 2010 tedy oslavíme 15 let výročí nové éry klubu!

Kde:

  • Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha

Web: http://lucerna.musicbar.cz/

Facebook