Simple Minds (UK)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe

Mersey Music Club, Brno

26.05.2017

Rammstein

Eden Arena, Praha

28.05.201729.05.2017

Simple Minds jsou Jim Kerr, Charlie Burchill, Mel Gaynor, Andy Gillespie a Ged Grimes. V této sestavě se 28. února 2014 objeví v pražské Incheba aréně, kde proběhne jejich další velkolepý koncert v rámci světového turné k 35. výročí trvání kapely.

Tyto ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Skotská kapela Simple Minds, která byla jednou z vlajkových lodí nové vlny osmdesátých let a dlouhé roky ve světě soupeřila o popularitu s U2, slaví letos 35 let na scéně. Za svoji kariéru vydali doposud 16 alb, několik jejich singlů bylo na prvních místech britské a americké hitparády a v roce 1986 byli nominování jako nejlepší britská kapela na Brit Award. O Simple Minds je ale ve světě stále zájem, nejen kvůli jejich popovým hitům, ale také kvůli pověsti, kterou mají jejich živé koncerty.

“Jedna z věcí, na které cítím největší hrdost, je to, že se mě lidé ptají – o kterých Simple Minds mluvíte? O avantgardě, o art rocku, o pop kapele, a ambientu, o instrumentální kapele, o politické, folkové nebo stadionové kapele? Urazili jsme pořádnou cestu. Hrát všechny ty různé styly a zároveň být ryzími Simple Minds je úžasná věc,” říká frontman Jim Kerr.

Na jaře měli fanoušci kapely možnost vidět a slyšet Simple Minds na turné pojmenovaném Greatest Hits Live tour, kde si skupina zopakovala nejdůležitější kapitoly své historie. Zároveň vyšlo album Celebrate – The Greatest Hits Srí Lanka - Shanthi Beach Resort Dalawella Unawatunahrnující 35 let jejich kariéry, kariéry jedné z nejúspěšnějších britských kapel historie. Na dvoudisku nebo trojdisku se objevily hity jako Promised You A Miracle, Glittering Prize, Waterfront, Sanctify Yourself, Belfast Child, Mandela Day a na koncertech sborově zpívané Don't You (Forget About Me) a Alive & Kicking. Na albu jsou i dvě zbrusu nové písničky.

Simple Minds ovlivnili celou řadu hudebních skupin - Manic Street Preachers, Primal Scream, Mobyho i The Horrors. Samplovali je Nicky Minaj, David Guetta, Joey Negro a Freddy Bastone. Spolupracovali se známými režiséry a vytvořili hudbu k jejich filmům - Christian Carion (L'Affaire Farewell), Gregor Jordan (The Informers), Cameron Crowe (Elizabethtown) a samozřejmě John Hughes (The Breakfast Club). Stanuli na vrcholu britských hitparád s alby Sparkle In The Rain (1984), Once Upon A Time (1985) a Street Fighting Years, stejně jako s Ballad Of The Streets EP (oboje 1989), koncertní nahrávkou Live In The City Of Light (1987) a s kompilací Glittering Prize 81/91. Do UK Top Ten se vrátili v roce 2009 se svým novým studiovým albem Graffiti Soul.

Na počátku Simple Minds stáli zpěvák Jim Kerr a jeho kamarád z dětství, kytarista Charlie Burchill, kteří se vždycky nějak protlačili na koncerty Lou Reeda nebo Genesis v Glasgow Apollo, nebo se za svými hudebními oblíbenci Van Der Graaf Generator a Doctors of Madness vydávali v polovině sedmdesátých let autostopem.

Pojmenovali se po části textu - 'So simple minded' – od Davida Bowieho z jeho singlu z roku 1972 The Jean Genie. Jméno Simple Minds nahradilo původní jméno punkových Johnny & the Self Abusers, které Kerr a Burchill založili v roce 1977. Abusers vydali jediný singl Saints And Sinners, ale Simple Minds, nyní s basákem Derekem Forbesem, bubeníkem Brianem McGeem a klávesákem Mickem MacNeilem, byli již jen krok od svého temnějšího soundu, který vycházel z Velvet Underground, ale i Krautrocku takových Can, Kraftwerk a Neu!

V dubnu 1979 vydávají svůj albový debut Life In A Day a nastavili jím laťku vysoko pro všechny postpunkové kapely. Skvělá série alb pokračovala s Real To Real Cacophony (také 1979), Empires And Dance (1980) a dvojvydáním desek Sons And Fascination/Sister Feelings Call (1981). Následovalo jejich stěžejní dílo New Gold Dream (81–82–83–84), na kterém se poprvé uvedl bubeník Mel Gaynor. Když vydali album Once Upon A Time, byli již globální kapelou, která vystoupila na koncertě k sedmdesátinám Nelsona Mandely na stadiónu ve Wembley s písní Mandela Day. Ta se objevila na dalším albu Street Fighting Years . Následovaly další hity, které se dostaly do hitparád - Let There Be Love, See The Lights, Stand By Love, She's A River, Hypnotised a Glitterball z alb Real Life (1991), Good News From The Next World (1995), Neapolis (1998) a Black & White 050505 (2005).

“Když jsme začali se Simple Minds, naším cílem bylo stát se jedinečnou živou kapelou. Kapelou, která má touhu objet svět a hrát všude a kdykoliv, “ říká Kerr. “ A tahle skvělá výzva pokračuje i nadále...”

Simple Minds jsou Jim Kerr, Charlie Burchill, Mel Gaynor, Andy Gillespie a Ged Grimes. V této sestavě se 28.února 2014 objeví v pražské Incheba aréně, kde proběhne jejich další velkolepý koncert v rámci světového turné k 35. výročí trvání kapely.

Fotky a videa

Facebook