Michal Prokop & Framus Five + hosté

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lucerna Music Bar

Lucerna Music Bar, Praha

06.12.201627.04.2017

Monkey Business

Lucerna Music Bar, Praha

06.12.201608.12.2016

speciální nabídka

Prokopovo nové album „Sto roků na cestě“ je zlaté! Zpěvák Michal Prokop oslaví úspěch koncertem 30. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Naživo zahraje s kapelou a hosty i nové skladby.

Sleva na vstupenky pro klienty České spořitelny.
Sleva je platná pro klienty České spořitelny při platbě platební kartou či v hotovosti pouze v kamenných pobočkách Ticketpro po předložení platné klientské či platební karty České spořitelny.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop vydal 30. října loňského roku nové album Sto roků na cestě a čtyři měsíce po jejím vydání se může chlubit získáním Zlaté desky. Posluchači na tuto desku museli čekat dlouhých šest let, které uplynuly od vydání Poprvé naposledy. A že čekali nedočkavě, potvrzuje nejen získání Zlaté desky, ale i vyprodaný křest alba, který se konal 19. prosince v pražském divadle Archa. Přesně půl roku po vydání, tedy 30. dubna, se bude konat koncert v Lucerna Music Baru, kde proběhne i symbolická oslava ocenění Zlatá deska, kterou album Sto roků na cestě získalo.    

Album Sto roků na cestě se udrželo v prodejní ifpi.cz hitparádě 2 týdny v top 10 nejúspěšnějších a dokonce 11 týdnů v top 50 nejúspěšnějších deskách. Úspěch deska neměla jen u posluchačů, ale také u hudebních kritiků a novinářů, kteří album recenzovali velmi pozitivně. A co na tento úspěch říká pořadatel David Gaydečka? "Jsme rádi, že jsme se dohodli s Michalem Prokopem na pořádání koncertu, kterým navazujeme na prosincový křest v Arše. Na vyprodaný koncert se tehdy dost lidí nedostalo. Přinášíme tedy pro pražské publikum druhou příležitost. Michal Prokop vydal album Sto roků na cestě šest let po comebeckovém Poprvé Naposledy a stejně tak vzácné jsou možnosti vyslechnout si jeho koncerty naživo."

Na albu nazvaném Sto roků na cestě najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou samotný zpěvák, dále Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty obstaral Pavel Šrut a Jan Lacina. Lidem se tak dostala do ruky nahrávka, která je tradičně opět velmi pestrá. „Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ říká Michal Prokop. Michala Prokopa na desce doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let neboli současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý. „Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Michal Prokop.

 

Sto roků na cestě

Michal Prokop a Framus Five (MP+FF)

Michal Prokop – sólo zpěv, harmonika, akustická kytara, klávesy, sbory, producent

Luboš Andršt – kytary, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy, Jiří Šíma – saxofony, Roman Bobick Kubát – trubka, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytary, Pavel Razím – bicí nástroje

a hosté:

Petr Skoumal - klávesy, Jan Kořínek - varhany, Bára Vaculíková - sbory, Léňa Yellow - sbory   

Tracklist:

Zatmění – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Silueta – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Někdy a někde – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)

Kartáček na zuby – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)

Obyčejnej chlápek – Jan Hrubý/ Pavel Šrut (MP+FF)

Kuplířka Lukrécie – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)

Šeherezáda – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Zítra to roztočíme  - Jan Hrubý/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)

Stodolní – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)

Sto roků samoty – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)

Dobrý ráno miláčku – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek)

Útěky – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)

Nahráno ve studiích Sono Records Nouzov, Fatdog Studio Karlštejn a v domácích studiích LA, JH, PS, březen až červenec 2012.

Zvuková režie: Pavel Marcel a Pavel Bohatý.

Mix a Mastering: Pavel Marcel -  Fatdog Studio Karlštejn

Produkce: Michal Prokop, Ivan Prokop, David Gaydečka

Fotografie: Lucie Raškovová a Ivan Prokop

Obal a grafická úprava: Karel Haloun a Luděk Kubík

Vydavatel: © Joe´s Garage www.joesgarage.cz, www.michalprokop.cz

MICHAL PROKOP(*1946) - Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už během studií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara. Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor. V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989). Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury, později opět jako poslanec. V roce 1992 dokončil studium filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.

Fotky a videa

Facebook