Cyklus D: P.I.Čajkovskij - Patetická

Cyklus D: P.I.Čajkovskij - Patetická
Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK

Termíny a místa konání:

Obecní dům, Praha | Zobrazit na mapě

24.11.2016 19:30 Smetanova síň Vstupenky
Konec koncertu ve 21.20 hod.

Koncert s přestávkou

SETKÁNÍ S UMĚLCI 23. 11. 2016 18.15 hod.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ČAJKOVSKIJ – PATETICKÁ

RICHARD STRAUSS Enšpíglova šibalství, symfonická báseň op. 28

BÉLA BARTÓK Koncert pro housle a orchestr č. 1

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ Symfonie č. 6 h moll op. 74 „Patetická“

Milan PAĽA | housle

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK 

Ondrej LENÁRD | dirigent

Houslový koncert Bély Bartóka popisuje jeho nešťastnou lásku, po které toužil a která se mu vysmála. Bartók tak odhaluje dvě tváře hudby – lyrickou a gro­teskní, které jsou rovněž zásadní pro Enšpíglova šibalství Richarda Strausse i Čajkovského Patetickou. Stejně tak pro dva výsostné slovenské umělce, s nimiž orchestr FOK již v minulosti spolupracoval, dirigenta Ondreje Lenárda a houslis­tu Milana Paľu. Přičemž není náhoda, že se ve Smetanově síni spolu sejdou zrov­na v listopadu, druhá polovina roku 2016 totiž patří Slovensku, které předsedá Radě Evropské unie.

Facebook