Metropolitní léto hereckých osobností

Metropolitní léto hereckých osobností
Již 13. ročník Metropolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 23. června do 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Již 13. ročník Metropolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 23. června do 31. srpna 2016 na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA.

Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad obohatí světová premiéra letní komedie Patrika Hartla 4 sestry, v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou, Annou Šiškovou, Janou Strykovou, Berenikou Kohoutovou a Romanem Štabrňákem. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Již pošesté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude však i na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční třetí ročník Léta slovenských hvězd. Metropolitní léto potrvá od 23. června do 31. srpna.

Letní komedie o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu 4 sestry je z pera hitmakera, režiséra Patrika Hartla, autora komedií Hvězda s Evou Holubovou či Vysavač Boba Klepla. Poprvé se v ní na Letní scéně Vyšehrad objeví i herečka Ivana Chýlková. „Na hru se těším, tak jako bych se těšila domů… Tam mám nejenom skvělé ségry Janu, Bereniku a Aničku, ale taky mého skvělého manžela Romana z Kláry a Báry. A do toho mého milase Patrika, který to celý napsal a teď si to všechno zrežíruje. A my díky němu zažijeme krásný čas, tak jak už to s Patrikem bývá…“ Režisér Hartl k tomu dodává: „4 sestry jsou punkovou crazy komedií o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní. Otec hlavních představitelek měl hodně rád ženy, takže má každá ze sester jinou mámu. Ale i povahu, rozmary, potíže a touhy.“

Na Letní scénu se kromě nového titulu mohou návštěvníci vypravit také na osm hitů z repertoáru divadla Studio DVA. Na Vyšehrad se z metropolitní scény přesunou nejúspěšnější hry z nabídky. Diváci se dočkají několika repríz vztahových komedií Vše o mužích, Vše o ženách, Kutloch aneb I muži mají své dny a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět nebude ani one woman show Hvězda s Evou Holubovou a novinka z repertoáru, italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Hraní pod širým nebem si nenechá ujít ani Karel Roden s Janou Krausovou. Objeví se v nestárnoucí klasice, Molièrově Zdravém nemocném a představení Otevřené manželství, které spolu hrají neuvěřitelných 14 let. Navíc na domovské scéně na Václavském náměstí odehrají v průběhu prázdnin i několik repríz divácky oblíbené hry Sex pro pokročilé. Na kamenné scéně bude mít o prázdninách svoje místo i stále vyprodaná komedie pro celou rodinu SMOLÍKOVI a jejich podivuhodné dobrodružství a hit loňského léta, one man show Boba Klepla Vysavač.

 

Již třetím rokem je na srpen do divadla připraveno také Léto slovenských hvězd.

Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna (27. – 31. 8.). Program, který se stále rozšiřuje, již nyní slibuje pět představení, ve kterých se diváci mohou těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Marta Sládečková, Petra Polnišová a mnoho dalších. Partnerské Štúdio L+S kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem Rybárik kráľovský, Život na trikrát uvede poprvé i vtipnou parodii pro dva herce na téma co by bylo, kdyby… s názvem Skaza Titaniku. To nejlepší ze svého repertoáru přiveze i Divadlo GUnaGU. Úspěšnou Odvrátenou stranu mesiaca v titulní roli s Emílií Vášáryovou a komedii o třech slovenských au pair v Londýně s názvem In Da House (Žúrka v Londýne).

 

Již šestým rokem budou v rámci tzv. off programu Letní scény uvedeny také koncerty vybraných interpretů.

Letos na Vyšehrad zavítají, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude ani Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria či Lenka Filipová se svými hosty. Hvězdnou sestavu pak doplní ještě Věra Špinarová a Adam Pavlík Band, Petra Janů & Amsterdam či sourozenci Ulrychovi se skupinou JAVORY.

Kde:

  • Vyšehrad, , Praha

Pořadatel: http://www.studiodva.cz

Facebook