Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat
P. Jarchovský/ J. Hřebejk - Hra zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou.

Termíny a místa konání:

Divadlo na Jezerce, Praha 4 | Zobrazit na mapě

12.10.2016 19:00 Divadlo na Jezerce Vstupenky
16.10.2016 19:00 Divadlo na Jezerce Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Musíme si pomáhat - Petr Jarchovský/ Jan Hřebejk
Malí,ale Češi.

Ve zcela novém kabátě ožil na jevišti Divadla Na Jezerce příběh o tom, jak si Češi umějí pomáhat. Autor scénáře známého filmu Musíme si pomáhat Petr Jarchovský zpracoval text do divadelní podoby speciálně pro Jezerku a režie se ujal spoluautor textu Jan Hřebejk. Děj tragické komedie z období druhé světové války se v mnohém liší od filmové podoby oceněné pěti českými lvy a nominací na Oscara a je plný překvapení.

„Je zajímavé vidět zblízka přerod filmového scénáře v divadelní text, který psal Petr Jarchovský přímo pro naše divadlo.” říká ředitel DNJ Jan Hrušínský.

Jiří Macháček
o své roli Josefa Čížka říká: “Je zároveň zbabělý i statečný. A také zoufale tragický i komický jako dějiny našeho národa.“

Hra zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou. Je příběhem invalidy Josefa Čížka, někdejšího inženýra u firmy Wiener, jeho ženy, českého Němce Horsta, jenž střídavě škodí a pomáhá, a židovského uprchlíka z koncentračního tábora Davida Wienera. Příběh, který vychází ze skutečných epizod, jež se odehrály v někdejším protektorátu, Vás pobaví, dojme a snad i přiměje k zamyšlení.

Fotky a videa

Facebook