Bůh masakru

Bůh masakru
Yasmina Reza - Jsme lidé kultury, rozumu, anebo jsme jen bezmocné individuální (a potažmo tak stádní) oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování...

Termíny a místa konání:

Činoherní klub, Praha 1 | Zobrazit na mapě

19.10.2016 19:30 Činoherní klub Vstupenky
Premiéra: 16.12.2008

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Yasmina Reza se narodila v roce 1959 v Paříži a je francouzská spisovatelka a herečka. Studovala divadlo a sociologii v Nanterre. V roce 1987 obdržela Molie` rovu cenu za hru Rozhovory po pohřbu a znovu v roce 1995 za hru Kumšt, která ji proslavila. Získala rovněž dvě nejprestižnější anglosaské ceny: Laurence Olivier Award (Velká Británie) a Tony Award(USA).

Hry Yasminy Rezy jsou překládány do mnoha jazyků a pravidelně se objevují na repertoáru světových divadel. Bůh masakru byl publikován v lednu 2006 (éditions Albin Michel), poprvé jej uvedl curyšský Schauspielhaus (leden 2007) a vzápětí prestižní německé scény (Berliner Ensemble, Residenz Theater Mnichov), vídeňský Burgtheater, slovenské Divadlo Aréna (premiéra v listopadu 2007) atd. Domácí premiéra hry v režii autorky se konala 25.ledna 2008 v pařížském Théa^tre Antoine. Yasmina Reza píše od konce 90. let také prózu, román Zoufalství byl přeložen do češtiny.

Facebook