Festival Den Flamenka / Día del Flamenco

Festival Den Flamenka / Día del Flamenco
OSLAVY MEZINÁRODNÍHO DNE FLAMENKA - Oslavte s námi Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí.

Akce:

Festival Den Flamenka/ Día del Flamenco: Ana & Sara - Vypravěčka

… 2 ženy, 2 příběhy, 2 kultury,.. Taneční projekt Jany Drdácké (flamenco) a Anežky Hessové (kathak) zkoumá a přibližuje divákům dvě hudebně-taneční tradice, španělskou a indickou, skrze osobní příběhy a přístup k těmto tradicím každé z interpretek.

La Fabrika, Praha 7

10.11.2016

Festival Den Flamenka/ Día del Flamenco: Adela a Rafael Campallerías

Campallerias je unikátní představení, ve kterém proudí krev sourozenců Adely a Rafaela Campallo. Je naplněné uměním a poezií. Sourozenci jím vzdávají hold svému flamenkovému rodu a sevillské čtvrti Cerro del Águilla, která formovala jejich první flamenkové kroky.

Divadlo U hasičů, Praha

12.11.2016

Festival Den Flamenka / Día del Flamenco: Indialucía a závěrečná flamenková fiesta

Večerní program v Retro Music Hall divákům nabídke exhibiční choreografie tanečních akademií, dále pak polskou kapelu, která ve své tvorbě nabídne spojení flamenka a indické hudby, Indialucía. Večer zakončí flamenco-latino diskotéka DJ Ekirne, která vyvrcholí o půlnoci. Chybět nebudou španělská vína a tapas.

Retro Music Hall, Praha 2

13.11.2016

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Oslavte s námi Den flamenka, užijte si španělský národní klenot v jeho nejrůznějších formách a podobách díky novému festivalu s mezinárodní účastí.
Dne 16.listopadu 2010 přidala organizace UNESCO flamenco na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a tento den byl prohlášen za Mezinárodní den flamenka. Česká republika se k tomuto svátku letos připojí již podruhé.
Abychom na oslavy měli více času a představili flamenco v celé jeho pestrosti, barevnosti a temperamentu, naplánovali jsme celý program od čtvrtku 10. listopadu do neděle 13. listopadu 2016.
Letos se můžete těšit na dva zahraniční soubory: vystoupení Adely a Rafaela Campallo (ESP), Indialucía (PL, Indie), dále pak na český projekt “Vypravěčka” Jany Drdácké a Anežky Hessové. Flamenco je v dnešní době žánr, který dávno překonal geografické hranice své země. Stalo se žánrem, který spojuje rozdílné lidi, umělecké a hudební směry. O spojení fotografického umění a flamenkové hudby se postarají během společného večera fotografka Beatrix Mexi Molnar (HU) a Trio Flamenco (CZ)
Mezi doprovodnými akcemi nebude chybět pestrá nabídka workshopů se španělskými lektory, besedy pro školy i veřejnost, oživení španělských restaurací živou hudbou a tancem, den otevřených dveří flamenkových akademií, projekce filmů, výstavu tanečních fotografií, kurz španělské gastronomie, flamenkový bazar a velká závěrečná flamenková fiesta.

Facebook