Rick Wakeman (UK)

Rick Wakeman (UK)

Změna termínu

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Legends Rock Fest aneb legendy ožívají

Škwor, Arakain, Dymytry, Doga atd..

21.07.201722.10.2017

Rockový festival Rock of Sadská

Jezero Sadská, Sadská

18.08.201719.08.2017

Rick Wakeman je ztělesněním artrocku! Impozantní a majestátný vzhledem v každém zavlnění pláště, gestu a notě.Vidět jej hrát naživo je zážitkem na celý život, i ty nejtěžší party hraje s lehkostí a nonšalancí, dokáže střídat rejstříky i klaviatury a přitom si s úsměvem povídat s nejbližším spoluhráčem.

Změna termínu z 24/2/2015 na 22/2/2015

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

     Rick Wakeman je ztělesněním artrocku! Impozantní a majestátný vzhledem v každém zavlnění pláště, gestu a notě.Vidět jej hrát naživo je zážitkem na celý život, i ty nejtěžší party hraje s lehkostí a nonšalancí, dokáže střídat rejstříky i klaviatury a přitom si s úsměvem povídat s nejbližším spoluhráčem.

     Narodil se jako Richard Christopher „Rick“ Waleman 18. května 1949 na předměstí Londýna do hudebně založené rodiny.V pěti letech začal zkoušet hrát na klavír, od sedmi pod dozorem v hodinách, ve dvanácti zkusil elektronické nástroje,ve čtrnácti již muzicíroval poloprofesionálně. V roce 1968 byl přijat ke studiu na věhlasnou Royal College of Music,jeho obory byly: hra na klavír a klarinet, orchestrace a neartificiální hudba. Po vyloučení ze studia se stal vyhledávaným studiovým hráčem, například Davidovi Bowiemu přispěl mellotronem na album Space Oddity a klavírním doprovodem

i na další jeho skladby. Sólem ozdobil Morning Has Broken Cata Stevense.

      První vážnější Rickovo angažmá bylo v letech 1970 a 1971 u Strawbs, kombinujících folk s rockem. Wakeman rozšířil výrazové prostředky skupiny o klasicizující postupy. To samé v bleděmodrém zopakoval u Yes, kde nahradil Tonyho Kayeho.Kapela se již v té době vezla na vítězné vlně, po příchodu Steva Howea a Ricka Wakemana se z ní však stala doslova supergroup,kdy na každém z postů hrál muzikant světové extratřídy. Yes i členové ovládali před polovinou sedmdesátých let žebříčky a čtenářské ankety neskutečným způsobem.Je zajímavé, že Wakeman nikterak nenarušoval zavedené kompoziční postupy Yes, svou baterií kláves ale bezmála nahradil symfonický orchestr, sound souboru i díky tomu získal neuvěřitelnou barevnost a dynamiku, stačí si poslechnou živák Yessongs. Yes tehdy hráli skutečnou vážnou hudbu pro rockery. Další společné osudy Ricka a Yes vydají na knihu, nelze proto než doporučit Na samém kraji útesu Chrise Welche.

      Paralelní, avšak rovněž velkolepou sólovou kariéru zahájil Rick v roce 1973 tematickým instrumentálním projektem Six Wives Of Henry VII. O rok později nahrává naživo v Royal Festival Hall se symfonickým tělesem, sborem a recitátory svou adaptaci Verneovky Cesta do středu Země. V roce 1975 v podobné bombastické konstelaci vydává studiovku Myths And Legends Of King Arthur.

      Do konce sedmdesátých let přidává Wakeman LP Lisztomania, No Earthly ConnectionWhite Rock,Rick Wakeman’s Criminal Records a Rhapsodie. V osmdesátých a devadesátých létech vydává Rick Wakeman bezmála padesát alb s relaxační, filmovou i jinou hudbou. Z nadprodukce stojí za zmínku především Return To The Centre Of Earth z roku 1999.

      V tvůrčí činnosti Rick Wakeman nepolevuje ani novém tisíciletí, i když se více soustředí na koncertování a přehrávání svého špičkového repertoáru ze sedmdesátých let.Setlisty současných koncertů jsou více než slibné. Přátelé, neváhejte, podobná příležitost slyšet a vidět classicalrockovou klasiku ve vrcholném autentickém provedení jejího autora, Mistra Ricka Wakemana, se už nemusí opakovat!

www.rwcc.com

Fotky a videa

Facebook