Radio Wave Stimul Festival 2013: These New Puritans (UK)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Legends Rock Fest aneb legendy ožívají

Škwor, Arakain, Dymytry, Doga atd..

21.07.201722.10.2017

Scream Inc. live! (UA) Metallica Tribute Band

Mersey Music Club, Brno

17.08.2017

hese New Puritans poprvé v Čechách na Radio Wave Stimul festivalu!
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Radio Wave odhaluje program a hvězdy svého listopadového festivalu. Vrcholem festivalu bude ovšem česká premiéra britských These New Puritans. Kapela, která v průběhu své existence prošla žánrovou proměnou od post punku k experimentálnímu indie rocku, vystoupí 20. listopadu v pražské MeetFactory.

Když se These New Puritans v roce 2006 zjevili na ostrovní scéně, měli mnozí tendence řadit je mezi široký zástup retro kytarovek. Už s vydáním první desky Beat Pyramid ale začalo být jasné, že Puritans směřují dál: energickou smršť vystavěnou z elektronických motivů a podepřenou hlasem Jacka Barnetta totiž dopředu poháněli zrychlené hip hopové beaty. These New Puritans už na debutu ukázali, že jejich inspirační zdroje jsou opravdu eklektické, od kultovního rapového kolektivu Wu-Tang Clan až ke králi IDM Aphexovi Twinovi. Ta největší překvapení ale měla teprve přijít.
 
S druhou deskou Hidden totiž These New Puritans uvedli na scénu japonské váleční bubny taiko nebo desetičlenný komorní orchestr z Prahy a Jack Barnett tím potvrdil, že když sliboval průnik dancehallu a minimalismu Stevea Reicha, myslel to opravdu vážně. Doposud největší žánrový veletoč ale skupina, která v minulosti předskakovala třeba Björk, předvedla až s letošním albem Field of Reeds.
 
K práci na desce, jejíž název odkazuje ke staroegyptské mytologii, přizvali These New Puritans portugalskou zpěvačku Elisu Rodrigues a veškeré kytary a elektronické beaty vyměnili za intimní dechy, klavír a atmosférické vokály. “Každé číslo má svůj smysl”, zpívá Barnett ve starší skladbě Numerology a tuhle tezi na Field of Reeds naplňuje vrchovatě. Deska je až matematicky přesně zkomponovaná a velkou měrou si bere inspiraci z klasické hudby, přesto je niterná a vřelá. Field of Reeds patří k nejlépe hodnoceným letošním deskám vůbec a These New Puritans jsou díky ní bezpochyby v nejlepší formě za celou svoji dosavadní kariéru.

Fotky a videa

Facebook