Mississippi Heat (US)

Mississippi Heat (US)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Famous Swing Melodies

Reduta, Praha 1

18.08.201701.09.2017

Vít Švec trio

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

18.08.201716.09.2017

V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem. Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and his Houdaphone. 
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mississippi Heat – 28. března - Lucerna Music Bar

V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem.

Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and his Houdaphone. 

Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením. Nyní budou mít domácí fanoušci blues jedinečnou příležitost poslechnout si tuto skvělou kapelu. 28. března se Mississippi Heat představí v pražském Lucerna Music Baru.

Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque.

Ten má od založení kapely v roce 1991 přesnou hudební vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let (Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers), všech skvělých hráčůi na foukací harmoniku (Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith) a z mnoha výjimečných současníků (Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay). Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci.

Mississippi Heat dosud vydali osm studiových alb (plus jedno DVD). Některé z jejich nahrávek získaly ocenění jako „Nejlepší chicagské bluesové cd roku“ nebo „Nejlepší bluesový koncert roku“ od časopisu Real Blues Magazine (například alba Handyman a Footprints On The Ceiling).

Za víc než pětadvacet let své existence kapela vystupovala na mnoha respektovaných bluesových, jazzových i multižánrových festivalech po celé Severní Americe i Evropě: namátkou na Chicago Blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Ecaussinnes Spring Blues Festival nebo Lucerne Blues Festival.

Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016.

Mississippi Heat jsou:

Pierre Lacocque – foukací harmonika

Inetta Visor – zpěv

Michael Dotson – kytara / zpěv

Brian Quinn – baskytara

Terrence Williams – bicí / zpěv

Bobby and  his Houdaphone je nový projekt českého zpěváka, kytaristy, skladatele a aranžéra Josepha "Bobby" Houdy, který představí svoji novou kapelu. V jejich koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba "Die Hard Man". Zde se Bobby vrací ke svým láskám - hudbě zvané jazzblues, swing, rhythm and blues a funk. 

Fotky a videa

Facebook