Dvořákova Praha: Musica Florea, Collegium Floreum

Dvořákova Praha: Musica Florea, Collegium Floreum
Festival i letos pokračuje v dramaturgickém záměru objevovat neprávem opomíjená Dvořákova díla. K takovým bezesporu patří i působivý Hymnus z básně „Dědicové Bílé hory“, který mladému skladateli přinesl první velký úspěch. Spolu s festivalovou stálicí, symfonií „Z Nového světa“, jej provede v autentické interpretaci na dobové nástroje špičkový soubor zabývající se historicky poučenou interpretací, Musica Florea.

Termíny a místa konání:

Rudolfinum, Praha 1 | Zobrazit na mapě

16.9.2017 11:00 Dvořákova síň Vstupenky

MUSICA FLOREA

COLLEGIUM FLOREUM

MAREK ŠTRYNCL dirigent

Antonín Dvořák

Hymnus z básně „Dědicové Bílé hory“, op. 30, B. 134

Antonín Dvořák

Symfonie č. 9 e moll, op. 95, B. 178, „Z Nového světa“

provedení na dobové nástroje

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Festival i letos pokračuje v dramaturgickém záměru objevovat neprávem opomíjená Dvořákova díla. K takovým bezesporu patří i působivý Hymnus z básně „Dědicové Bílé hory“, který mladému skladateli přinesl první velký úspěch. Spolu s festivalovou stálicí, symfonií „Z Nového světa“, jej provede v autentické interpretaci na dobové nástroje špičkový soubor zabývající se historicky poučenou interpretací, Musica Florea.

Soubor Musica Florea patří dlouhodobě k nejrespektovanějším českým interpretům tzv. staré hudby a zásadním způsobem se zasloužil o mezinárodní renesanci zájmu o dílo českého barokního mistra Jana Dismase Zelenky. V posledních letech se však obrací i k dílům novějších autorů, na jejichž interpretaci aplikuje zásady historicky poučené interpretace. Týká se to především Antonína Dvořáka, kterému je věnován dlouhodobý projekt, jehož záměrem je provedení a následné vydání zvukových snímků všech jeho devíti symfonií v autentické interpretaci na dobových nástrojích nebo jejich kopiích v duchu dobové provozovací praxe. Nedílnou součástí souboru je pěvecký sbor Collegium Floreum, složený z profesionálních zpěváků, sbormistrů, učitelů, hlasových poradců a studentů zpěvu, které spojuje hluboký zájem o historicky poučenou hudební interpretaci a kteří mají zkušenost z mnoha ansámblů a pěveckých sdružení v Čechách a na Slovensku.

Marka Štryncla je možno považovat za jednoho z nejvšestrannějších domácích hudebníků současnosti. Šíře jeho zájmu se rozprostírá od komponování přes hru na violoncello a sbormistrovství až po činnost dirigentskou, dramaturgickou a organizátorskou. Všeobecně je nejčastěji vnímán jako zakladatel a umělecký vedoucí souboru Musica Florea, k jehož založení roku 1992 jej vedl zájem o historicky poučenou interpretaci staré hudby. Spolupracuje s mnoha renomovanými sólisty (Magdalena Kožená, Phillipe Jaroussky) a orchestry (PKF - Prague Philharmonia, Les Musiciens du Paradis). Jeho nahrávky získaly řadu prestižních mezinárodních ocenění (mj. Diapason d’Or 1994, Cannes Classical Award 2003). O návratu k autentickému způsobu interpretace Dvořákových děl prohlásil: „Všimnete si věcí, o kterých jste u Dvořáka neměli ponětí.“

Facebook